Српски „Вотергејт“ – шпионирани граѓани, партии, лидери на синдикатите и судии


Српскиот народен правобранител Саша Јанковиќ на прес конференција ја обвини српската Воена безбедносна агенција дека ги шпионира граѓаните, политичките партии, лидерите на синдикатите и одредени судии без судски налог, објави Блиц.

– Постојат докази дека се следеле комуникациите на одреден број граѓани без налог и судско одобрение – изјави Јанковиќ.telefon prisluskuvanje

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1