Српскиот претседател стана татко по третпат


Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа по третпат стана татко, а убавата вест ја споделил на социјалната мрежа Твитер.

– Вечерва првпат ќе морам да ги прекинам државничките обврски и тоа со насмевка на лицето, бидејќи Тамара и јас пред неколку минути добивме син, напишал Вучиќ.

Бебето се родило 15 дена предвреме и тоа додека претседателот Вучиќ се наоѓа во посета на Казахстан, каде присуствуваше на отворањето на „Астана Експо 2017“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1