Стефанова не му дава времениот пасош на Камчев и Панделевски


Обвинителката Лиле Стефанова даде негативно мислење по барањето на Орце Камчев за времен пасош, дознава Канал5.

Информацијата за Канал 5 ја потврдија од обвинителството од каде велат дека мислењето веќе е доставено до Кривичниот суд кој треба да се произнесе.

Камчев е осомничен во случајот „Империја“, а го побара пасошот минатата недела.

Освен него таква патна исправа бараше и Цветан Панделевски кој исто така е осомничен во Империја.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1