Стево Пендаровски призна – ќе биде кандидат за Претседател од СДСМ


После неколку дневна криенка, тајни средби и шпекулации, денес Стево Пендаровски конечно призна дека ќе биде кандидат за Претседател на Република Македонија од СДСМ.

stevo pendarovski-Ми беше предочено дека сум предлог на сите 76 општински организации и дека имам најголема поддршка споредено со било кој друг кандидат предложен од партиската база. По ова, донесов одлука да ја прифатам понудата и сега оставам на партиската процедура, изјавил Стево Пендаровски за Пресс24.

Ова е информација која е крајно контрадикторна со вчерашната изјава на Пендаровски за Република во која тој тврдеше нема никакви контакти и информации и не знае дека ќе биде кандидат за Претседател на Република Македонија од СДСМ.

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1