Стивен Сегал е закана за Украина, не смее да влезе во земјата


Во писменото образложение, навеле дека до такви мерки доаѓа кога личноста наравила нешто опасно за друштвото, што се противи на интересите да се одржи безбедноста на Украина.putin segal

Откако пред пет месеци доби руско државјанство, Украина го прогласи 65 годишниот Стивен Сегал за закана по националната безбедност. Украинската безбедноста агенција му забрани на актерот влез во земјата на пет години.

Во писменото образложение, навеле дека до такви мерки доаѓа кога личноста наравила нешто опасно за друштвото, што се противи на интересите да се одржи безбедноста на Украина.

Сигал отворено го поддржуваше Путин и неговата политика, што веројатно е причина за ваква постапка. Тој во 2014 кажа дека припојувањето на Крим кон Русија е доста разумно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1