Стојменов најави тужба против СДСМ


Сопственикот на Канал 5 телевизија Емил Стојменов, кој беше споменат во еден од низата разговори кои денеска ги објави СДСМ, за Плусинфо изјави дека не ги слушнал денешните материјали, но најави кривична пријава против најголемата опозициска партија.

– Со сигурност ќе поднесам пријава против тој што објавил такво нешто. Искрено немам што друго да кажам, политичарите треба да објават прво за себе си – вели Стојменов.

kanal5-logo-od-www-214

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1