Мирна ноќ во Гошинце, пронајдените траги дадени на вештачење


Бројни траги кои се предадени на понатамошна обработка и вештачење се пронајдени при увидот кај караулата во Гошинце во извршениот терористички напад.

gosince2

Од МВР информираат дека изминатата ноќ не се регистрирани никакви инциденти, а екипи постојано патролираат на северниот дел од границата.

Оперативци и раководители од Министерството за внатрешни работи одржале состанок со косовските власти на кои им биле презентирани доказите и трагите со кои располага македонската полиција и од истата била побарана соработка за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на лицата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1