СТРАШНА НЕСРЕЌА: Позната атлетичарка остана парализирана


Дваесет и едногодишната австриска атлетичарка Кира Грунберг остана парализирана од половината надолу по несреќниот пад на тренинг, објави Австрискиот олимписки комитет

Грунберг на тренингот во скок со стап наместо на душекот паднала покрај него  и при падот завршила со скршена карлица и повреда на рбетот. Атлетичарката била подвргната на итна операција за да се избегнат потешки последици.2075146_kira7_800x450_thumb_medium500_281

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1