Страшна несреќа во Скопје: Загина 22 годишно момче


Сообраќајна несреќа во која животот го загуби 22 годишно момче се случила вчера попладне на локалниот пат од Долно кон Горно Лисиче.soobrakjajk

Несреќата се случила кога 22-годишниот Александар Ѓ. управувајќи со автомобил Југо, удрил во дрво.

Момчето со Итна медицинска помош било пренесено во болница каде им подлегнало на повредите.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1