СТРАШНА ТРАГЕДИЈА НА АВТОПАТ: Се преврте автобус, едно дете почина, а 59 се повредени!


Едно петгодишно дете загина, а 9 се повредени кога се преврте автобус со 59 деца на автопат во близина на градот Ерфурт.

Според “Билд”, автобусот се превртел околу 14:30 по локално време, додека се обидувал да помине автомобил на пат кон Дрезден.Screenshot_125

“Возачот изгубил контрола врз автобусот излетал од патот”, изјави портпаролот на полицијата,.

Според весникот во автобус биле децата од малиот град на Анаберг-Бухолц во источниот дел на Германија.

Пет патници се здобиле со сериозни повреди. Во автобусот имало и пет возрасни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1