Страв од џихадистите – еве како живеат луѓето по убивањето на Томислав


Припадниците на ИД откако го убија Томислав Салопек, за својата безбедност стравуваат луѓето кои работат во Тунис.isis

Тие речиси и никаде не излегуваат сами, а нивните рабони места се опкружени со војска и полиција.

На градилиштата постојано дежура полиција, пренесува српски Курир, а засега состојбата е мирна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1