Стравично: Автобус на кат останал без покривот, повредени 30 патници (Фото)


Шест патници на автобус се тешко повредени во несреќата која се случила во близина на Париз, кога покривот се одвоил од автобусот.avtobuss

Возачот на автобусот направил погрешна процена, па се обидел со автобусот да влези во тунел. Од вкупно 58 патници, 30 се полесно повредени, а шест се борат за живот.

„Поголемиот дел од патниците спиеа, и никој не сфати што се случува“, рекол еден од патниците.

Возачот на автобусот, возејќи ги прател упатствата од ГПС-уредот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1