Струга: Странски туристи се затруеле од храна во хотел „Изгрев“


Вчера околу 09.35 часот во Полициската станица во Струга, од Медицински Центар Струга било пријавено дека во Интерното одделение биле донесени: Е.Б од Холандија, М.Т и А.А двете од Израел, кои биле сместени во хотелот “Изгрев“.

Foto – Kanal5

Истите се пожалиле на труење од храна што ја конзумирале во хотелот. По укажаната лекарска помош, истите се пуштени на домашно лекување. Запознати се Јавен обвинител и Државен санитарен инспекторат.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1