Струмичанец избегал од затвор и ја грабнал вонбрачната жена


Струмичанец избегал од затвор и ја грабнал вонбрачната жена. Полицијата трага по 32 годишниот Б.А. од Струмица откако избегал од затворот во Гевгелија.momce kidnapirano nasilstvo

Вчера попладнето тој од радовишкото село Ораовица насилно ја грабнал С. З. (35), која му била вонбрачна жена и со која имал вонбрачно дете и пеш ја однел во правец на Струмица.

Од полицијата информираат дека случајот во полиција го пријавила нејзината мајка Н.З. (67).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1