Струмичанец во болница се самоубил заривајќи си џебен нож во вратот


Пациент во болницата во Струмица си го одзел животот заривајќи си џебен нож во вратот. Лекарите се обиделе, но не успеале да го спасат  Ј.М од струмичкото село Банско.g_noz

Пациентот бил пронајден околу 2.30 часот, со убодна рана во десната страна на вратот, нанесена со нож. Дежурната лекарка и болничарите безмалку цел час се обидувале да го заправт крварењето, но не успеале во тоа.

Ј.М. имал белодробно заболување и бил примен на интерното одделение на 16 јануари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1