Сценарио или несреќа – Еве го документарецот за загинувањето на Трајковски (Видео)


На програмата на Ал Џезира Балкан се емитуваше документарец посветен на трагичниот момент во кој загина поранешниот претседател на Република Македонија, Борис Трајковски.trajkovski kinger

Емисијата насловена како „Кобна Кота 524“ ќе се обиде да направи досега најцелосен осврт на трагичната авионска несреќа во која животот го загубија претседателот Трајковски и уште девет други патници

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1