СУДБИНА: Страдала на ист датум како и брат и кој загинал пред 12 години


Неверојатна игра на судбината во Хрватска. Даниела М. во саботата доживеала несреќа на истиот датум кога пред 12 години починал нејзиниот брат Зоран М.

На нејзиниот автомобил налетал автобус, поради што таа со тешки повреди е префрлена во болницата во Дубровник. Врз неа се изведени повеќе хируршки зафати и е надвор од животна опасност, пишува дубровникнет.хр.302775_zagreb01betaphotofoto-damir-sencar_ff

20-ти септември е трагично поврзан за нејзиното семејство, бидејќи нејзиниот брат на овој датум им подлегнал на тешките повреди здобиени по сообраќајна несреќа во 2002 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1