ФОТО: Крвав крст се појави на челото на Зоран


Зоран Петриќ (45) од Загреб е топ тема во хрватските медиуми. Тој се наоѓа на насловните страни откако кaко што вели на неговото чело се појавил крвав крст, а на дланките рани како на Исус Христос.

ekskluzivno-je-li-se-u-kupcini-kraj-zagreba-dogodilo-cudo-504x335-20140938-20140922164247
Тој за хрватските медиуми вели дека од иконите кои ги цртал, почнале да течат крвави солзи, пренесува Прес24.

Јавноста во Хрвтска е поделена. Еден дел смета дека станува збор за божјо чудо додека остнатиот е згорзен од начинот на кој Зоран ја користи верата за да стекне популарност.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1