Супа од лубеница – рецепт


Потребни состојки:

4 чаши лубеница исецкана и исчистена од семки

1 голема краставица исецкана

1 зелено чили пиперче без семки

1 млад кромид

1 лимон

половина чаша свежо нане

2 лажици оцет

1 лажица маслиново масло

– сол и црн пипер

Сите состојки ставете ги во блендер.

За декорација, супата сервирајте ја во кората од самата исчистена лубеница.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1