Сведочат заштитените сведоци во „Диво Насеље“


Денеска во Кривичниот суд во Скопје сведочат заштитените сведоци за ланските немили настани во кумановската населба Диво Насеље каде беа убиени 8 припадници на МВР, а 14 беа тешко повредени.divo naselje obvineti

Бидејќи станува збор за заштитени сведоци, денешното рочиште е затворено за јавноста. До крајот на август останатите рочишта од овој предмет ќе бидат затворени за јавноста бидејќи треба да сведочат околу 40 заштитени сведоци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1