Свештеник наместо да им ги простува гревовите ги силувал затворениците


Калуѓерот Алберто Барин (51) година цели 15 години работел како свештеник во затворот Сан Виторе во Милано.

При еден инцидент на силуван затвореник биле обвинети група затвореници кои за да докажат дека не се тие виновни на полицијата им ја кажале мрачната танја на свештеникот.

Тој со години ги уценувал младите затвореници, главно од африканските земји. Во замена за паста за заби, цигари и слично тој од нив барал сексуално да го задоволуваат.

Дури и на оние ,,добрите,, им помагал при испитувањето за условна казна и кажувал по некој добар збор за нив.

Полицијата откако ја добила информацијата поставила камери во канцеларијата во затворот и во неговиот дом. Истрагата траела цека година. Утврдено е дека свештеникот силувал 6 затвореници, на возраст од 22-29 години, што е документирано и со снимки.

Свештеникот е уапсен и сега е во притвор

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1