Хаос на автопат – судар на 150 автомобили – 120 повредени (Видео)


 

На автопат во Тексас преполн со автомобили поради денот на благодарноста и поради густата магла дошло до верижен судар во кои учестувале 150 автомобили. 120 лица биле повредени и пренесени се во болница.

Поради несреќата автопатот бил затворен со часови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1