Кока Кола ја започна новогодишната магија


Еден од најпрепознатливите “предвесници” на новогодишните и божиќните празници се рекламните кампањи на планетарно познатата компанија Кока Кола.


Речиси и да нема човек кој не гледал реклама од Кока Кола наменета за новогодишните и божиќните празници, а и старите и младите не можат да одолеат на празничната магија која овие реклами ја будат.
Неодамна се појави и рекламата за претстојните празници, а истата наиде на позитивни критики кај гледачите.

Се со цел да се зачува традицијата, и оваа година се прикажани камионите на нивното патување и познатиот Дедо Мраз, која за првпат се појавил во реклама на оваа компанија во далечната 1931 година.
Всушност, појавувањето на празничните реклами од Кока Кола најчесто и го одбележува почетокот на празничните денови. Во продолжение погледнете ја најновата реклама за 2012 година

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1