Свештеник педофил се обеси во својата црква


Италијанскиот свештеник кој пред неколку дена призна дека сторил „тешки дела“ над една тинејџерка, се обеси во својата црква пред да дојде бискупот и официјално да го извести за покренување на црковно-судска постапка против него.svestenik-ubio-decake-katolicki-monah-brat-andreas-morfijum-bolesna-deca-g-1341002499-179679

Овој 48-годишен свештеник во саботата во текот на разговорот со бискупот признал дека одамна направил грешни дела над 13 годишно девојче и побара писмо со кое ќе замоли прошка од Бога, Црквата и жртвата, пренесува денескa францускиот лист „Фигаро“.

Но кога бискупот вчера дошол во црква на состанок со свештеникот кој во таа прилика требал да биде известен дела е протеран од парохијата, и дека против него ќе биде покрената постапка, го пронашол свештеникот обесен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1