Валентина лежи цела покриена со бел чаршав – родителите очајни


Единствената преживеана од кобната сообраќајна несреќа каде загинаа четворица, се уште се бори за живот.

valentina-carsavv

Состојбата на Валентина Михајловиќ (20) не е променета, а нејзиното семејство бара да биде оставено на мира.

-Имајте разбирање, очајни сме. Ја видов Валентина како лежи со бел чаршав покриена до вратот, само повреденото лице може да и се види. Ни остана само да се молиме за неа, вели нејзиниот татко.

Во местото каде живее повредената е целосен молк. Сите ги тешат родителите и се молат за животот на Валентина.

За потсетување, таа беше во автомобилот во кој животот го загубија нејзините другари Даниел, Кристијан, Исадора и Сеад.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1