Свети Сава, 27 јануари, неработен за припадниците на српската заедница


Свети Сава, 27 јануари (недела), е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на српската заедница во Република Македонија им го честитаат празникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1