Светна новиот крст во скопски Аеродром (ФОТО)


ред Велигден светна новиот крст во скопски Аеродром

Kрстот е висок 51 метар, и  широк четири метри. Поставен е на постамент висок 5,5 метри. За потребите на верниците ќе има галерија на две нивоа. Околу него, пак, ќе има парк со зеленило, пешачки патеки и клупи.

krst aerodrom

Skopje Info

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1