Светската турнеја на Бијонсе почнува во Белград


Светската турнеја на Бијонсе насловена како The Mrs. Carter Show World Tour отпочнува на 15 април во Европа со концертот во Белград соопшти Парквуд ентертејмент. Концерти ќе се одржат во дваесет европски градови, додека северно-американската турнеја почнува на 28 јуни во Лос Анџелес, а во септември Бијонсе треба да настапи на најголемиот музички фестивал „Рок во Рио“ во Рио де Женеиро.

BeyonceThe Mrs. Carter Show World Tour се очекува да биде поголемо од кое билo претходно шоу на Бијонсе и е планирано да трае повеќе од една година, вториот бран од турнејата е планиран за Латинска Америка, Австралија и Азија.

По историскиот настап на Pepsi Super Bowl XLVII шоуто на полувреме, Бијонсе и официјално се враќа целосно на турнејата. Ова е нејзина прва турнеја по I AM…WORLD TOUR во 2009, со нова, похрабра и врвна продукција.

Продажбата на билетите за европската турнеја е веќе во тек. Pepsi, MasterCard и Coty се партнери на The Mrs. Carter Show World Tour. Целосни информации за турнејата се достапни на www.beyonce.com

Поп ѕвездата неодамна склучи договор со компанијата Pepsi со што стана нивно заштитно лице, а покрај телевизиската реклама, Pepsi ќе лансира лимитирана едиција на пијалакот со лицето на Бијонсе на амбалажата. Овој договор исто така вклучува и партнерство со Pepsi на нејзината светска турнеја.

Последната турнеја на Бијонсе I AM…WORLD TOUR го освои првото место на топ листата за турнеи на Billboard. Шоуто воодушеви над 1.1 милиони луѓе во 32 држави на шест континенти.

Бијонсе е една од најпризнатите и високо почитувана жена во поп културата. Соло пејачка, глумица, филантроп и бизнис жена. Досега има издадено четири број еден албуми и продадено над 75 милиони копии низ светот.

Нејзината работа и донесе бројни награди и признанија вклучувајќи и16 Греми награди.

На 16 февруари, HBO премиерно ќе го емитува Life Is But A Dream, интимен документарен филм во режија и продукција на Бијонсе. Филмот овозможува пристап без преседан во светот на Бијонсе на сцената и надвор од неа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1