Tag Archives: кривогаштани

Деветгодишно дете заедно со својот татко загинаа кај Прилеп

Во тешка сообраќајна несреќа, синоќа околу полноќ, загинаа деветгодишен син и татко од селото Кривогаштани на патот Прилеп – Крушево.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1