Деветгодишно дете заедно со својот татко загинаа кај Прилеп


Во тешка сообраќајна несреќа, синоќа околу полноќ, загинаа деветгодишен син и татко од селото Кривогаштани на патот Прилеп – Крушево.

Според првичните информации, до несреќата дошло кога возилото „голф“, со кој управувал загинатиот И.М. излетал од патот. Полицијата најави повеќе детали за несреќата во текот на денот.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1