Tag Archives: сообраќајна

Сообраќајка во Прилеп – се судрија автобус и автомобил (Фото)

Иако деновиве на медиумите постојано се говореше дека градските власти се комплетно подготвени за зимата сепак снегот кој денеска паѓаше во прилепско зададе потешкотии во сообраќајот како низ градските улици така и на излезите од градот.

______________________________________________________________________________________________________

Деветгодишно дете заедно со својот татко загинаа кај Прилеп

Во тешка сообраќајна несреќа, синоќа околу полноќ, загинаа деветгодишен син и татко од селото Кривогаштани на патот Прилеп – Крушево.

______________________________________________________________________________________________________

Дваесет годишно момче загина во тешка сообраќајна несреќа

Кристијан С. (20) од Вевчани, загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи на патот Вевчани – Горна Белица.

______________________________________________________________________________________________________

Страотна сообраќајна несреќа кај Петровец, загинаа двајца грчки државјани

Тешка сообраќајна несреќа на патот Скопје – Велес во која џип се судри со патнички автобус кај наплатната рампа Петровец.

______________________________________________________________________________________________________

Воз удри во камион на „Гранит“

Возот кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје утрово околу 10 часот и 45 минути удрил во товарно моторно возило сопственост на АД „Гранит“ при што едно лице загина, информираат од МВР.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1