Дваесет годишно момче загина во тешка сообраќајна несреќа


Кристијан С. (20) од Вевчани, загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи на патот Вевчани – Горна Белица. Поради тешките повреди момчето починало на самото место. Кристијан управувал со возилото марка Фиат Мареа, а со него имало уште двајца патници кои поминале со полесни повреди. Веднаш биле префрлени во болница и по укажаната лекарска помош пуштени се на домашно лекување, информираат од МВР.

Увид на местото на несреќата направиле јавен обвинител, истражен судија и полициска увидна екипа.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1