Страотна сообраќајна несреќа кај Петровец, загинаа двајца грчки државјани


Тешка сообраќајна несреќа на патот Скопје – Велес во која џип се судри со патнички автобус кај наплатната рампа Петровец. Во несреќата животот го загубија двајца грчки државјани кои управувале со џипот со германски регистарски таблички.

Возачот на џипот загинал на самото место, додека неговата сопруга им подлегнала на повредите на пат кој скопските Клиники.

Глетката била ужасна велат сведоците на несреќата.

Полицијата врши увид на местото, а од истрагата ќе се утврди која била причината за несреќата.

 

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1