Tag Archives: петровец

Страотна сообраќајна несреќа кај Петровец, загинаа двајца грчки државјани

Тешка сообраќајна несреќа на патот Скопје – Велес во која џип се судри со патнички автобус кај наплатната рампа Петровец.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1