Живејте како ганстер – вилата на Ал Капоне се продава


Вилата која познатиот ганстер Ал Капоне ја имал во Палм Бич е повторно на продажба.

По неговата смрт во 1947 вилата смени многу сопственици, но и после толку години сеуште изобилува со раскош и го одзема здивот.

Piter Korsel, кој е сега сопственик ја купил за 6,5 милиони долари а минатата година комплетно ја реставрирал. Сега сака да ја продаде. Цената е ситница – само 10 милиони долари.

Ал Капоне вилата ја купил во 1928. за само 40.000 долари.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1