Воз удри во камион на „Гранит“


Возот кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје утрово околу 10 часот и 45 минути удрил во товарно моторно возило сопственост на АД „Гранит“ при што едно лице загина, информираат од МВР.

 Несреќата се случила на преминот Ногаевци – Велес, при што возачот на камионот, по потекло од Кратово, им подлегнал на повредите

 Надлежните институции вршат увид на местото на несреќата.

 

 

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1