Tag Archives: aleksandrija

Фото: Се сруши зграда од 11 ката во Александрија – 16 мртви

Најмалку 16 луѓе загинаа кога во Александрија се сруши зграда од 11 ката. При рушењето на зградата зафатени се и околни објекти, а три имале сериозни оштетувања.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1