Tag Archives: anadolija

Снег во Турција падна во јули

На висорамнина во близина на турскиот град Hakkari, на истокот на Анадолија, утринава паднал снег. На среде јули мештаните уживаат во зимските лудории.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1