Tag Archives: арсенал

Убиство во Ливерпул: Осомничени фановите на Ареснал

Натпреварот меѓу Ливерпул и Арсенал ќе остане во сенка на трагичниот настан, во кој што загинал триесетгодишниот Стјуарт Смит, по нападот на навивачи на Арсенал.

______________________________________________________________________________________________________

Арсенал заработува на сметка на навивачите

Управата на Арсенал ги одреди цените за влезниците за дерби натпреварите на Емирати, а сумата предизвика револт меѓу навивачите на „топџиите“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1