Tag Archives: bakterii

Магдонос – Природен лек за Ешерихија коли и бактерии

Суровиот магдонос е добар во лечење на слабокрвност, односно анемија, и изобилува со огромни количини на витамон Ц што пак ја олеснува апсорпцијата на железо во крвта.

______________________________________________________________________________________________________

Откриен мистериозен мед кој ги убива сите бактерии

Австралиски истражувачи биле вчудоневидени по откривањето на лекот – мед кој што се продавал во продавниците како природен лек.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1