Tag Archives: blejvoc

На погребот на убиениот вратар се кршеле чаши – знак дека следи одмазда

    На гробиштата во Сурчин денеска беше погребан убиениот Иван Цветкович. 26 годишниот вработен како обезбедување на познатиот сплав “Blejvoč” беше убиен кога на него пукаше лице на кое не му дозволиле да влезе во дискотеката.

______________________________________________________________________________________________________

Убиство на сплав во Белград – не го пуштиле да влезе, пукал во обезбедувањето, ранил и гости

  Вистинска драма се одвивала вчера во 2 часот по полноќ на познатиот белградски сплав “Blejvoč” лоциран кај Нов Белград. Еден убиен вратар, еден повреден, тешко повреден и случаен гостин на сплавот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1