Tag Archives: braniteli

Албанците ќе бараат нов устав

Вицепремиерот Муса Џафери, кој важи за десна рака на Али Ахмети, во интервју за телевизијата Алсат М изјави дека ако се донесе законот за бранителите, Албанците ќе бараат нов устав на Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Закон за бранители и за ОНА или нема Влада

Со предлог законот за бранители, ВМРО-ДПМНЕ го крши Мајскиот договор со ДУИ, што може да предизвика оваа партија да излезе од Владата, тврди генералниот секретар на ДУИ, Абдулаќим Адеми, за порталот Порталб, пренесува плус инфо.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1