Tag Archives: бриони

„Одисеја“ на Александар Поповски премиерно на Бриони

Со премиерата на претставата „Одисеја“ во режија на Александар Поповски вчера на Бриони се отвори годинашната сезона на театарот „Улисис“

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1