Tag Archives: britanka

Се породила на бојно поле, не знаела дека е трудна

Британка во воена служба родила бебе на бојно поле, а не ни знаела дека е трудна. Жената во вторник родила машко дете во кампот Бастион, само неколку дена откако талибанците ја нападнале главната британска база во Авганистан.

______________________________________________________________________________________________________

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот – си го спасила животот! (Фото, видео)

Британката Клер Озборн се запиша во историјата на медицинските чуда, сосема неверојатно – буквално го искашлала туморот со големина на 2 см, лекарите потврдиле дека е излечена.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1