Tag Archives: џокер

Полицијата во близина на Вашингтон уапси нов „Џокер“

Американската полиција во близина на Вашингтон уаосила едно лице за кое се сомневала дека планира да изведе напад сличен на оној во Аурора, каде Џејмс Холмс уби 12 лица, а рани повеќе од педесет.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Џокер“ ја погодил во глава, ама „куртулила“ благодарение на вродената мозочна аномалија

Петра Андерсон (22) девојката која за време на масакрот на проекцијата на филмот Бетмен во киносалата во Аурора била погодена со повеќе куршуми од кои еден ја погодил во носот, поминал низ мозокот и застанал во задниот дел на черепот не само што чудо ја спасило туку и успешно се опоравува.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1