Tag Archives: egipet

Хилари Клинтон „почестена“ со домати и скандирање за Моника Левински

Американската државна секретарка, Хилари Клинтон, беше непријатно дочекана од страна на Египетските демонстранти.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Се сруши зграда од 11 ката во Александрија – 16 мртви

Најмалку 16 луѓе загинаа кога во Александрија се сруши зграда од 11 ката. При рушењето на зградата зафатени се и околни објекти, а три имале сериозни оштетувања.

______________________________________________________________________________________________________

Египетските радикални исламисти полудеа: Ќе ги рушат пирамидите!?!?

Радикалните исламисти во Египет побараа од новиот претседател Мохамед Морсија да ги сруши пирамидите во Каиро.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1