Tag Archives: експлозив. виница

Татко и син спиеле на 3,6 килограми ТНТ

Кривична пријава за 86 годишниот Б.Ц. и неговиот 43 годишен син, и двајцата од Виница, поднесе тамошната полиција поради недозволено држење оружје или распрскувачки материи.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1