Татко и син спиеле на 3,6 килограми ТНТ


Кривична пријава за 86 годишниот Б.Ц. и неговиот 43 годишен син, и двајцата од Виница, поднесе тамошната полиција поради недозволено држење оружје или распрскувачки материи.

Таткото и синот дома чувале дури 3,6 килограми експлозив ТНТ и два вида бавногоречки фитил со должина од 1.962 метри.

Експлозивот и фитилот Б.Ц. ги зел од Градежното Претпријатие „Бетон“ во време додека работел во компанијата.

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1