Tag Archives: тнт

Атентаторот во Бургас на себе носел 3 килограми ТНТ

Три килограми тротил експлозив ја предизвикаа трагедијата во Бургас, каде бше разнесен автобусот со израелски туристи, соопштуваат од бугарското министерство за внатрешни работи.

______________________________________________________________________________________________________

Татко и син спиеле на 3,6 килограми ТНТ

Кривична пријава за 86 годишниот Б.Ц. и неговиот 43 годишен син, и двајцата од Виница, поднесе тамошната полиција поради недозволено држење оружје или распрскувачки материи.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1