Опашка од глушец во сендвич од Мекдоналдс


По пријава на муштерии Санитерните инспектори во Чиле затворија еден ресторан на Мекдоналдс. Купувачите се пожалиле дека во ресторанот се служат сендвичи со месо од глушец. Откако надлежните направиле контрола врз храната пронашле околу 30 глувци.

За одвратните сендвичи сведочеле повеќе луѓе, а еден од нив кажал дека додека јадел сендвич во него пронашол опашка од глушец.

Меѓутоа и останатите потврдиле дека до сега многупати се згрозиле од одвратниот вкус.

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1